W internecie jest możliwość zarobić. Wypadałoby zapytać tylko, ile. Najlepsi zyskują sporo, bo nawet kilka tys. złotych miesięcznie, w zasadzie nie wychodząc z własnego mieszkania. Należy tylko posiadać wiedzę, gdzie można zarobić?

Sposobem na dochodowy biznes jest freelancing, czyli praca na własny rachunek, bez etatu , która polega na wykonywaniu różnorodnych zleceń przez internet. Freelancerzy zdobywają zlecenia na odpowiednio dostosowanych w tym celu portalach WWW, które zajmują się pośrednictwem w zleceniach. Proces zawierania umowy zlecenia odbywa się na zasadzie aukcji internetowej. Wygrywa ten, kto przedstawi, zdaniem zleceniodawcy, najkorzystniejszą ofertę wykonania pracy. Liczy się jakość wykonania, czas, sposób oraz cena. Weryfikacja potencjalnych zleceniobiorców dokonuje się na podstawie komentarzy, wystawionych do wcześniejszych transakcji. Zysk freelancerów może być imponujący, za wykonania zlecenia są w stanie uzyskać do kilkunastu tysięcy PLN. Pracę na tych platformach mogą znaleźć głównie administratorzy , webmasterzy, copywriterzy, programiści,, tłumacze, fotografowie, redaktorzy, graficy, osoby zajmujące się robótkami ręcznymi (dziewiarstwo) oraz malarze .

Do pracy przez internet wypada jednak mieć dużą dozę cierpliwości oraz systmeatyczności. Nikomu nie uda się zdobyć dużych pieniędzy w kilka dni, nie wkładając w to pracy. Dużo zależy od pomysłowości Freelancera. Zachęty zleceniodawców internetowych o kwotach wynoszących kilka tysięcy PLN w przeciągu dnia trzeba potraktować z pewną dozą ostrożności. Najlepszym, udaje się zarobić taką sumę dopiero w miesiąc. Warto także przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim, powinno się być czujnym i nie dać się omamić sporymi zarobkami za małą pracę. W sieci jest bowiem spora liczba zleceniodawców, żerujących na ludzkiej łatwowierności i niewiedzy.