Bieżące kontrolowanie stanów magazynowych pozwala na identyfikowanie zachodzących zmian i wyłapywanie błędów i zmian. Regularnie monitorowanie stanów oszczędza późniejszej pracy przy inwentaryzacjach i dochodzenia do zaistniałych braków. Skoro to takie ważne, to jak kontrolować stany magazynowe?

Stany magazynowe - wiedza niezbędna

Stany magazynowe muszą podlegać ścisłej kontroli. By posiadały one prawidłowe informacje i rzetelnie odzwierciedlały stan rzeczywisty, należy poświęcić uwagę na ich prowadzenie i wykrywanie bieżących błędów. Chcąc posiadać kontrolę nad magazynowanym towarem należy posiadać wiedzę o tym skąd pochodzi, jak duża jest jego sprzedaż, powiązanie go z dostawcą i nabywcą, oraz posiadanie wiedzy o przesunięciach międzymagazynowych. 

Narzędzie do kontrolowania stanów magazynowych 

Niezawodnym narzędziem przydatnym w każdym magazynie jest program magazynowy za darmo, który wyposażony w przemyślane narzędzia pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie w odniesieniu do bieżących stanów magazynowych. Program automatycznie wylicza i pokazuje stany magazynów po zsumowaniu przyjęć i rozchodów. Sprawdź jakie jeszcze funkcje posiada testując program magazynowy za darmo przez rok!