Często w prowadzonej działalności gospodarczej, przedsiębiorcy którzy dokonują sprzedaży towaru bądź wytwarzają wyrobu gotowe, prowadzą gospodarkę magazynową, która umożliwia w prosty sposób na kontrolowanie stanów magazynowych. Odpowiedni program magazynowy, umożliwia przedsiębiorcy usprawnienie pracy gospodarki magazynowej. Co powinien zawierać program magazynowy? Sprawdź!

Program magazynowy - wygodne narzędzie do zarządzania gospodarką magazynową

W dzisiejszych czasach, program magazynowy powinien zawierać wszystkie niezbędne funkcje, które w prosty sposób pozwolą na zarządzanie magazynem w prowadzonej działalności. Zaletą dobrego programu magazynowego jest:

  • wystawianie dokumentów magazynowych online m.in. PZ, WZ, PW, RW,
  • kontrola stanów magazynowych,
  • tworzenie zamówień i rezerwacji,
  • integracja z zewnętrznym programem Allegro,
  • kompletacja i dekompletacja towarów.

Odpowiedni program magazynowy, powinien być prostym w obsłudze narzędziem, dostępnym online zarówno w wersji stacjonarnej jak i mobilnej, który ma na celu usprawnienie procesów zarządzania magazynem, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Ważne!
Ważne, również jest aby użytkownik w prosty sposób mógł wygenerować oraz przekazać na żądanie urzędu skarbowego plik kontrolny JPK_MAG
Ponadto, podstawową funkcją programu magazynowego jest integracja z programem do fakturowania czy też z programem do prowadzenia samodzielnej księgowości. Dzięki integracji, wygenerowane dokumenty magazynowe zostaną odpowiednio powiązane z dokumentacją księgową co pozwoli na bieżącą aktualizację stanów magazynowych.