Internetowe programy płacowe są przyszłością dotychczasowej księgowości. Poprawiają jakość zarządzania w firmie , a także znacząco redukują wydatki związane z ich używaniem. Co powoduje, że właściciele firm coraz częściej korzystają z programów płacowych online?

Programy do płac działają na zasadzie algorytmów, a to znacznie przyspiesza cały proces rozliczeniowy i eliminuje ryzyko występowania nieprawidłowych zapisów w dokumentacji. Zastosowanie przyjaznych i czytelnych interfejsów sprawiają, że obsługa programu nie sprawia problemu nawet początkującym użytkownikom. Ponadto, użytkowanie programów płacowych online nie różni się niczym od tradycyjnych oprogramowań instalowanych na dyskach twardych komputera. Różnica widoczna jest natomiast w kosztach. Programy płacowe online są dużo tańsze . Głównie dlatego, że nie trzeba stale dokupować do nich aktualizacji, ponieważ o jakość aplikacji dbają administratorzy portalu. Za to, za nieduży abonament, dostaje się dostęp do potężnego narzędzia kadrowego. Nie ma też obaw przed nieupoważnionym wglądem w dokumenty, gdyż wszystkie przesyłane do systemu dane są szyfrowane za pomocą certyfikowanych kodów.

Co potrafi program do płac?
Większość ogólnodostępnych programów do płac i kadr jest przystosowana do zreformowanego systemu ubezpieczeń społecznych i umożliwiają:

  • prowadzenie ewidencji obecności
  • sporządzanie wydruków płacowych i kadrowych
  • rozliczanie uczniów, emerytów i rencistów
  • obliczanie płac z tytułu umów o pracę i umów zlecenia
  • naliczanie stawek urlopu, ekwiwalentu urlopowego i zasiłków chorobowych
  • eksport formularzy zgłoszeniowych (pracownicy, firmy, właściciele) i rozliczeniowych ( właściciele, pracownicy) do programu Płatnik
  • wprowadzanie danych kadrowych pracowników i właścicieli